Державний навчальний заклад "Запорізький професійний ліцей сервісу"

Меню


Різне


ПрофесіїАдреса ліцею:
69050, м. Запоріжжя, вул. Космічна, 129
Телефони:
(061)769-20-51;
(061)769-20-52;
(061)769-20-53
група у Facebook

Перукар (перукар-модельєр)

   Перукар — спеціаліст зі стрижки волосся будь-якого типу, створення зачісок та бриття чи підстригання борід чоловіків.
   Місце роботи перукаря зазвичай називається перукарнею. В давнину перукарі також займалися хірургією та стоматологією. Але сьогодні, завдяки розвитку безпечного бриття та зниженню популярності бороди, більшість перукарів спеціалізуються лише на стрижці волосся та створенні зачісок.

   Характер роботи:
   Перукар виконує миття голови; робить різні види стрижок, зачісок, фарбування, хімічну завивку і укладку;
займається лікуванням та нарощуванням волосся; коригує форму вус і бороди; консультує відвідувачів з питань підбору стрижки, зачіски, кольору волосся, засобів з догляду та ін.; проводить підрахунок вартості наданих послуг.
   Деякі перукарі спеціалізуються на постіжерних роботах: виготовленні перук, накладних вус, брів тощо.
   Найпоширеніша і доступна спеціалізація для початківців - перукар широкого профілю. Цей фахівець не тільки стриже, фарбує, сушить і завиває волосся, але й майстерно використовує машинку і фен, знає особливості хімічних розчинів фарб і їх біологічне вплив на людину. Він працює і з жінками, і з чоловіками, і з дітьми. Однак модельні та вечірні зачіски не входять в його компетенцію. Послуги такого роду надає перукар-стиліст, або перукар-технолог. Це більш кваліфікований спеціаліст, в чиї обов'язки входять не тільки стандартні стрижки, але й: авангардні стрижки, молодіжні та вечірні зачіски, стрижки гарячими ножицями, весільні укладки, спектральне фарбування, володіння технологіями провідних фірм (WELLA, LOREAL,CUTRIN та інші), всі види завивок.

   Умови роботи:
   За ступенем важкості та напруженості праця перукаря характеризується як фізична праця середньої важкості та напруженості, відноситься до розряду ручної із застосуванням малої механізації. Перукарі працюють у салонах - перукарнях, салонах краси за індивідуальним методам організації праці. Темп праці примусовий, швидкий, праця неритмічна: час великого напруження змінюється повною відсутністю роботи, очікуванням клієнта.
   Імідж перукарні створюють насамперед дизайн інтер'єру та робочих місць, сучасне обладнання й інструмент. Визначальною рисою салону може стати робота в ньому представників однієї професійної школи, послідовників відомого майстра-перукаря або використання препаратів відомої парфумерної фірми-виробника, спеціалізація з виконання дитячих зачісок чи надання повного комплексу перукарських і косметичних послуг.

   Ринок праці:
   Попит на фахівців з перукарської справи на ринку праці є досить високим.
   Перукарі  працюють у сфері послуг, перукарнях.
  Крім того професія може бути орієнтована на самозайнятість, роботу на виїзд. Тобто вона дає можливість працювати за індивідуальною формою організації праці.

   Перспективи розвитку:
   Представники даної професії завжди затребувані, а у зв'язку з тим, що бажання людей гарно виглядати зростає, попит на них буде і далі зростати. Заробітна плата у перукарів відрядна і залежить від кількості клієнтів і рівня закладу, в якому вони працюють, загалом вона не поступається середньому рівню доходів у промисловості. Перукарі, що зробили собі ім'я, мають дуже високі заробітки, обслуговують відомих людей, беруть участь у міжнародних конкурсах. Деякі відкривають салони краси, власні студії зачісок.

 Професію перукаря можно  отримати

у Державному навчальному закладі

«Запорізький професійний ліцей сервісу».

Навчальний семінар «ЕКСКЛЮЗИВ БЛОНД»
 для майстрів виробничого навчання ДНЗ "Запорізький професійний ліцей сервісу"
проводить технолог компанії ESTEL Олена Пікуль.