Державний навчальний заклад "Запорізький професійний ліцей сервісу"

Меню


Різне


ПрофесіїАдреса ліцею:
69050, м. Запоріжжя, вул. Космічна, 129
Телефони:
(061)769-20-51;
(061)769-20-52;
(061)769-20-53
група у Facebook

Загальні збори трудового колективу ДНЗ «Запорізький ПЛС»

 18 червня відбулись загальні збори трудового колективу ДНЗ «Запорізький ПЛС», на яких директор навчального закладу Спекторов Борис Ілліч відзвітував про виконання умов контракту у період з 12.06.2017 р. по 18.06.2018 р.
На зборах були присутні члени трудового та учнівського колективів, представники батьківського комітету ліцею.
Рішенням загальних зборів робота директора за звітний період одноголосно була визнана задовільною.


З в і т
директора Державного навчального закладу
«Запорізький професійний ліцей сервісу»
Спекторова Бориса Ілліча про виконання умов контракту
у період з 12.06.2017 року по 18.06.2018 року
 
Протягом звітного періоду діяльність навчального закладу здійснювалась у відповідності з законами України “Про освіту”, “Про професійно – технічну освіту”, іншими наказами і рекомендаціями Міністерства освіти і науки, Департаменту освіти і науки Запорізької  обласної державної адміністрації, а також Статуту ліцею.
Вся робота колективу ліцею  у 2017-2018 навчальному році була підпорядкована головній меті: підготовці висококваліфікованих конкурентоспроможних  робітників. Навчально-виробничий процес впроваджувався відповідно до Річного плану роботи ліцею на 2017-2018 навчальний рік .
Зокрема, протягом звітного періоду :
·         поповнювалося комплексно-методичне забезпечення навчальних кабінетів;
·         підвищувався професійний та педагогічний  рівень викладачів і майстрів виробничого навчання;
·         проведений аналіз контингенту учнів, результатів навчально-виховного процесу, відповідності якості знань, умінь та навичок учнів вимогам навчальних планів і програм;
·         вивчався передовий педагогічний досвід кращіх вітчизняних та зарубіжних працівників освіти;
·         впроваджувалися інноваційні технології, креативні форми та методи навчання;
·         організовано творчу діяльность викладачів і майстрів виробничого навчання з розробки сучасних засобів навчання та їх ефективного використання з метою підвищення рівня знань, умінь та навичок учнів;
·         скореговано робочі навчальні плани та програми з професії «Кравець», «Взуттьовик з індивідуального пошиття взуття» , погоджені з роботодавцем та затверджені Департаментом освіти і науки України ЗОДА;
·         забезпечено виконання керівним складом ліцею (директор, заступники директора, головний бухгалтер, старший майстер, голови методичних комісій, керівники лабораторій тощо) основних функцій управління: контрольної, аналітичної, коррекційної роботи, з метою своєчасного оцінювання змін в навчально-виробничому процесі, прогнозування напрямків його розвитку, своєчасного приймання оптимальних рішень;
         У 2017-2018 навчальному році було прийнято за регіональним замовленням - 143 особи та 11 осіб за рахунок фізичних осіб. На основі повної загальної освіти прийнято 57 осіб, на основі базової загальної середньої освіти – 86 осіб.
         Контингент на 01.10.2017 року склав 359 осіб, на 18.06.2018 року - 213 осіб.
Залишається проблемою збереження контингенту учнів, слухачів. Причиною відрахування є небажання навчатися за обраною професією, виїзд в інші регіони та країни, зміна сімейного стану , працевлаштування тощо. Питання комплектування, збереження контингенту учнів, слухачів заплановані і систематично розглядалися на педагогічних радах та інструктивно-методичних нарадах. 
Оновлення змісту професійної освіти, пошук і творче впровадження в педагогічну практику сучасних інноваційних освітніх технологій та методик, які забезпечують високі і стабільні результати в роботі, є основною концепцією організації навчально-методичної роботи у нашому навчальному закладі.
В ліцеї постійно проводиться робота по вдосконаленню професійного розвитку викладачів та майстрів виробничого навчання. Цьому сприяють такі заходи:
-         педагогічні ради, де розглядаються питання педагогіки, психології, методики;
-         діяльність « Школи молодого майстра та викладача»;
-         самостійна робота педагогів з новинками педагогічної літератури та їх обговорення;
-         участь в вебінарах, семінарах-практикумах;
-         інструктивно-методичні наради по вивченню інформаційної та методичної преси;
-         предметні тижні викладачів та майстрів виробничого навчання.
Викладачі та майстри виробничого навчання проводять відкриті уроки, майстер-класи, квести та позакласні заходи.
    Особливої уваги заслуговують уроки:
-урок «Епоха відродження. Італійський костюм 14-15 століття»         (викладач Водяницька В.І.);
-урок «Обробка коміра». «Обробка прорізної кишені» (майстер в/н Фоменко А.В.);
-урок «Види кокеток у жіночому одязі» (майстер в/н Жила Т.В.) ;
- урок «Прикріплення підошв різними методами». «Клейова затяжка заготовок верху взуття. Переваги та недоліки » ( майстер в/н Колозова Н.А.);
-урок «Одягання заготовки верху взуття на колодку. Установка пяткової частини заготовки на колодку » (майстер в/н Пілішек М.Є.);
7- урок « Базові модельні зачіски» (викладач Білоусова К.С.);
- уроки «Очищення та сортування цибулькових рослин». «Насінневе розмноження рослин» (майстер в/н Макушева В.В.);
-   урок «Обробка низу виробу пришивним поясом. Послідовність побудови базисної сітки креслення спідниці» (Кручина Л.М.);
- уроки «Вегетативне розмноження рослин». «Виконання зимових флористичних композицій» (викладач Калугіна О.В.);
- урок «Приготування обмеженого асортименту холодних і гарячих закусок» (викладач Чепакова Н.П.);
-урок « Виконання попередньої сервіровки столів». «Набуття навичок приготування алкогольних коктейлів» ( майстер в/н Стеценко Г.М.);
-урок «Технологія виконання фарбування волосся технікою «Балаяж» (майстер в/н Шульга О.С.);
-урок «Технологія виконання стрижок «Англійська», «Бокс», «Напівбокс» (майстер в/н Яковенко С.Л.);
- урок з історії « Велика Британія» ( викладач Чорна Ю.В.) ;
- урок з біології «Металічні елементи». Квест з біології «СНІД» ( викладач            Толстая Л.В.);
- уроки з математики «Корінь n- степеня. Арифметичний корінь n-го степеня та його властивості». «Координати та вектори в просторі» ( викладач Цілуйко З.М.);
- уроки з фізики «Поверхневий натяг рідини». «Планети гіганти» ( викладач Сиротенко В.І.);
- уроки з англійської мови «Молодь та суспільство. Проблеми молоді». «Спорт у нашому житті. Переваги та недоліки» ( викладач Паршина К.В.);
- урок з української мови та літератури «Філософський сенс новели Олеся Гончара «За мить щастя» (викладач Чувал Ж.П.) .
З метою активізації творчої і пізнавальної діяльності учнів, формування в них сталого інтересу до вивчення предметів, до обраної професії протягом навчального року в ліцеї було проведено конкурси професійної майстерності.
В ліцейному конкурсі « Кращий за професією» з професії « Взуттьовик з індивідуального пошиття взуття» І місце зайняла учениця гр. 2/15 Вишневська Ірина, майстер в/н Темнікова Н.А та учениця гр.9/17 Пьятіна Анастасія , майстер в/н Пілішек М.Є..
В ліцейному конкурсі «Кращий за професією» з професії «Квітникар. Флорист» І місце зайняла учениця гр.4/16 Мельник Світлана, майстер в/н Кручина Л.М..
В ліцейному конкурсі «Кращий за професією» з професії «Перукар(перукар-модельєр). Манікюрник» І місце зайняла учениця гр.7/16 Постригач Дарина, майстер в/н Шульга О.С.
В конкурсі «Кращий за професією» з професії «Кравець» І місце зайняла учениця гр.1/15 Овезова Надія, майстер в/н Фоменко А.В.
Учні з професії «Перукар (перукар-модельєр). Манікюрник» приймали участь в обласному конкурсі «Снігова Королева», де учениця гр.17/16 Ямщикова Софія посіла І місце, ІІ - місце зайняла учениця групи 7/16 Анікієва Аліна майстер в/н Шульга О.С.
Також учні з професії «Перукар (перукар-модельєр). Манікюрник» та майстер в/н Яковенко С.Л. приймали участь у ХХ Ювілейному Чемпіонаті України з перукарського мистецтва у м. Києві, де Надєєва Оксана посіла ІІІ місце.
На протязі навчального року майстри в/н Шульга О.С., Яковенко С.Л., Білоусова К.С. разом з учнями прийняли участь у 14 семінарах перукарського напрямку та провели 10 майстер-класів.
В 2-му етапі Всеукраїнського конкурсу з професії «Кравець» І місце зайняла Овезова Надія, ІІ місце – Грецька Владислава, учениці гр.1/15, майстер в/н Фоменко Г.В.. Овезова Надія представляла Запорізьку область на 3-му етапі Всеукраїнського конкурсу з професії «Кравець» у м. Тернополі, де на жаль не зайняла призового місця, але достойно виступила і отримала диплом учасника.
Учні ліцею приймали участь у ІІІ (обласному) етапі XVIIІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед учнів ПТНЗ Запорізької області (Вишневська Ірина), у ІІ (обласному ) етапі VІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (Вишневська Ірина) та у ІІ (обласному) етапі ХVІІ Всеукраїнського  конкурсу учнівської творчості (номінація «Література» Постригач Дарина, номінація «Історія України і державотворення» Вишневська Ірина).
Учні ліцею взяли участь у районних шкільних олімпіадах з предметів екологія, англійська мова, історія України, українська мова.
У листопаді 2017 року на базі ліцею пройшли обласні семінари-практикуми, де з доповіддю виступила викладач Кручина Л.М., майстри в/н Шульга О.С. та Жила Т.В. провели відкриті уроки, майстри в/н Шульга О.С., Макушева В.В. та Яковенко С.Л. показали майстер-класи.
Значна увага приділяється навчально-методичній роботі. Всі працівники ліцею своєчасно проходять перепідготовку та підвищення кваліфікації. Атестація педагогічних працівників у 2017-2018 навчальному році сприяла удосконаленню методичної і професійної майстерності викладачів, впровадженню в практику роботи колективу нових форм і методів роботи, виявленню сильних і слабких сторін діяльності педпрацівників, стала шляхом реалізації самоосвіти через методичну роботу.
 За результатами атестації у 2017-2018 навчальному році:
-         підтверджено раніше присвоєне педагогічне звання «старший викладач» – Четверяковій Л.І.;
-         підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» –  Четверяковій Л.І.;
-         присвоєно педагогічне звання «майстер виробничого навчання II категорії» – Фоменко Г.В.;
-         присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»– Толстой Л.В. ;
-         присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст I категорії»-
-         Храпач Т.В. ;
-         присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст II категорії»–  КручиніЛ.М.;
-         присвоєно 13 тарифний розряд – Пілішек М.Є., Макушевій В.В.;
-         присвоєно 12 тарифний розряд – Стеценко Г.М.
Згідно плану роботи НМЦ ПТО в Запорізькій області ,затвердженому наказом  Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації від 27.12.2017 № 0806 “Про організацію масової методичної роботи з педагогічними працівниками закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області на 2018 рік”, проводилися всі заплановані заходи, відкриті уроки, виховні години, тощо. Заходи проводилися на високому рівні, їх проведення заслуговує високої оцінки.
Одночасно активізувалася робота щодо підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації за договорами за рахунок фізичних та юридичних осіб, а також за кошти Центрів зайнятості населення.
Загальна сума позабюджетних надходжень склала : за індивідуальне навчання -8200,00 грн., за перепідготовку безробітних від центрів зайнятості населення - 93540,29 грн, за проходження виробничої практики на підприємствах – 175776,94 грн, у майстернях - 68579,00 грн, від оренди поступило -68463,97грн. Всього за 2017-2018 навчальний рік без урахування благодійних внесків було отримано 414560,20 грн.
Одержані кошти були використані для поліпшення матеріальної бази, ремонту навчального корпусу, кабінетів, майстерень та гуртожитку.
Зокрема, протягом звітного періоду були проведені роботи у наступних приміщеннях ліцею:
-                  закінчино ремонт майстерень №6 та № 7 ;
-                  оновлено майстерню № 3 ( придбано меблі, жалюзі);
-                  придбано дошки для майстерень № 1,2,3,5,10);
-                  придбано дошки для кабінетів № 2,5,15,17,18,20,22);
-                  поновлено шкільні столи ( майстерня № 2, кабінет №                   2,6,10);
-                  завершується ремонт в кабінеті № 12, кімната майстрів ( оновлено шпалери, замінено лінолеум, придбано нову шафу);
-                  проведено косметичний ремонт ( кабінети № 20,22);
-        частково демонтовано та відремонтовано кабінет №18;
-        завершується ремонт в виробничому корпусі між 1-м та 2-м поверхами ( сходи);
-        частково оновлена підлога у вестибюлі та біля їдальні.
Щорічно ми проводимо підписку періодичних видань( 17 найменувань), що значно поліпшує навчально-виховний процес, дає можливість працівникам і учням ліцею користуватися новітніми інноваційними технологіями, новинками науки, культури, мистецтва. Загальна сума передплати за 2017-2018 навчальний рік склала 10783,31грн.
Особливої уваги потребують діти-сироти і діти, які позбавлені батьківського піклування. Таких дітей в ліцеї на 01.09.2017 року – 24 особи (з них 6 перебували під опікою). На жаль з кожним роком їх не стає менше. Так у травні 2018 року під час навчання у ліцеї учениця Продан Світлана залишилася без піклування батьків. І якщо педагогічний колектив робить все від себе залежне, щоби ці діти не відчували себе самотніми, то після випуску вони практично залишаються наодинці зі своїми проблемами. Тому, що вони мають певні пільги при працевлаштуванні, їх не бажають приймати на роботу. З 4 осіб які закінчили навчання в лютому 2018 р працевлаштовані 3, 1 особа готується до вступу до ВНЗ. (у травні - 2, у червні -1). Всім відома проблема забезпечення сиріт житлом. Ми намагаємося допомогти дітям, але цієї допомоги мало, крім того, це вже не наша компетенція. На період літніх канікул державою забезпечується щорічне безоплатне оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (за їх бажанням). У період літніх канікул 2017 року на б/в «Ельдорадо» с. Приморський Посад оздоровлено 4 особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. ( Кучер Вікторія, Шуліка Олександра, Рожкова Вікторія, Ліхторович Тетяна). 2 неповнолітніх учнів з цієї категорії (Самойленко Олександр та Проніна Олена) відпочивали у Українському дитячому центрі «Молода гвардія».
Навчальний заклад плідно співпрацює з органами внутрішніх справ, службою у справах дітей, центром соціальних служб сім’ї, дітей та молоді, наркологічним кабінетом, Комунарським відділенням «Клініки дружньої до молоді» та іншими соціальними службами.
Протягом року на базі навчального закладу за підтримкою та допомогою спеціалістів   Головного територіального управління юстиції у Запорізький області, Головного управління Національної поліції в Запорізький області та Першого Запорізького місцевого центру  з надання безоплатної вторинної правової допомоги працював Правовий лекторій. В рамках лекторію проведено семінари «Основні напрямки правоосвітницького проекту Міністерства юстиції «Я маю право» та «Права та обов`язки підлітків», лекція «Адміністративна та кримінальна відповідальність неповнолітніх», круглий стіл «Запобігання торгівлі людьми».
Спеціалісти Комунарського відділення «Клініки дружньої до молоді» систематично зустрічаються с учнями ліцею. Проводять бесіди та лекції з популяризації здорового способу життя та збереження власного здоров’я підлітків. Бажаючи учні пройшли анонімне тестування на ВІЛ/СНІД.
Набули поширення такі форми роботи як: лекції лікарів-наркологів, бесіди майстрів виробничого навчання та класних керівників із батьками, цільові уроки, виховні години, зустрічі з працівниками правоохоронних органів, творчі конкурси, виставки робіт, виступи агітбригад тощо. Крім того, лекції , присвячені здоровому способу життя, в рамках університету «Здоров’я» щомісячно читають для учнів лікарі КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги №6». У ДНЗ «Запорізький ПЛС» працює психологічна служба у складі практичного психолога та соціального педагога, які працюють на підставі Положення про психологічну службу.
Багато уваги в ліцеї приділяється профілактичний роботі із запобігання злочинності, наркоманії, СНІДу, тютюнопаління та алкоголю, формуванню у учнів позитивної мотивації щодо навичок здорового способу життя.
Були проведені виховні години, квести, тренінги за темами:
- «Що я знаю про ВІЛ/СНІД?»
- Насильство у родині
- Жорстокість підлітків
- Працевлаштування за кордоном
- Не дайте себе одурити
- Як не потрапити в халепу
- Береженого – Бог береже
- Проступок, правове порушення, злочин
         - «Профілактика ВІЛ/СНІДу, та формування відповідальної та безпечної поведінки серед молоді».
- «Профілактика торгівлі людьми, жорстокого поводження та насильства в сім'ї».
- Профілактика суїцидального ризику та жорстокого поводження серед учнівської молоді.
За ініціативою учнівського самоврядування в навчальному закладі проходить досить багато соціальних та волонтерських проектів: 
-         перегляд фільмів фестивалю військового патріотичного кіно
«Позивний Зеніт».
- урочиста зустріч Луганської делегації учасників Всеукраїнського конкурсу медичних сестер.
- участь у третьому благодійному марафоні до Дня Збройних Сил України. Зібрані кошти у сумі 885 грн. (вісімсот вісімдесят п’ять грн.) перераховано на рахунок Громадської організації «Центр «Побратим».
- участь у щорічній Всеукраїнській соціально-екологічній акції «Зробимо Україну чистою».
- надання спонсорської допомоги у проведенні різноманітних заходів відділенню соціально-побутової адаптації інвалідів з вадами розумового та фізичного розвитку Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування.
- надання допомоги у виготовленні одягу та святкових костюмів для вихованців Запорізького дитячого будинку «Сонечко».
- участь у традиційному міському соціальному заході, «Фестиваль сім’ї» з нагоди святкування Дня Захисту дітей.
З метою організації змістовного та просвітницького дозвілля учнів у ліцеї поліпшується система позаурочного виховання. Працюють гуртки художньо-естетичного напрямку й технічної творчості, якими охоплені всі бажаючи. Зростає результативність та рівень виконавської майстерності учнів.
 
 
 
В цьому плані ми досягли певних успіхів, так:
Прізвище учасника
Рік
Місце
Номінації
Колектив ДНЗ «Запорізький ПЛС»
жовтень
2017р.
Почесна грамота
За активну участь у Покровському ярмарку до Дня міста.
Колектив ДНЗ «Запорізький ПЛС»
Листопад
2017р.
Диплом
Запорізька торгово-промислова палата
«Ярмарок освіти»
Шепель Софія
Грудень
2017р.
І
Обласний конкурс ялинкових прикрас
 «Моя новорічна мрія»
Ліхторович Тетяна
Виневська Ірина
Грудень
2017р.
І
Обласний конкурс ялинкових прикрас
 «Моя новорічна мрія»
Буланова Поліна
Матвійченко Нина
Черкес Анастасія
Грудень
2017р.
ІІ
Обласний конкурс ялинкових прикрас
 «Моя новорічна мрія»
Телюпа Карина
Павлюк Варвара
Грудень
2017р.
ІІ
Обласний конкурс ялинкових прикрас
 «Моя новорічна мрія»
Кравцова
Сніжана
Грудень
2017р.
ІІІ
Обласний конкурс ялинкових прикрас
 «Моя новорічна мрія»
Мельник Вікторія
Дерев`янко Карина
Шербакова Лілія
Аніщенко Нікіта
Грудень
2017р.
ІІІ
Обласний конкурс ялинкових прикрас
 «Моя новорічна мрія»
Надєєва Оксана.
Грудень
2017р.
 
Конкурс «Кращій учень року професійно-технічного навчального закладу м. Запоріжжя», номінації «Кращій за професією»
Зінченко Олена
Чаусова Дар'я
Бланк Дар'я
Лютий 2018р.
І
Обласний конкурс-виставка
 «Світ оригамі»
Творчий колектив групи № 4/16
«Квітникар. Флорист»
Лютий 2018р.
ІІ
Обласний конкурс-виставка
 «Світ оригамі»
Поліщук Любов
Лютий 2018р.
ІІІ
Обласний конкурс-виставка
 «Світ оригамі»
Гога Анна
Мельник Світлана
Вишневська Ірина
Лютий 2018р.
ІІІ
Обласний конкурс-виставка
 «Світ оригамі»
Пахота Оксана
Березень
2018
ІІІ
І етап Всеукраїнського виставки-конкурсу з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край,
номінація «Вироби з тіста»
Дика Валерія
2018
ІІ
І етап Всеукраїнського виставки-конкурсу з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край, номінація «М’яка іграшка»
Творчий колектив
Групи № 4/16
«Квітникар. Флорист»
2018
І
І етап Всеукраїнського виставки-конкурсу з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край, номінація «Вироби з природних матеріалів»
Творчий колектив
Групи № 4/16
«Квітникар. Флорист»
2018
ІІ
Обласний етап Всеукраїнського виставки-конкурсу з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край, номінація «Вироби з природних матеріалів»
Сосновська Ольга
2018
ІІ
Обласний фестиваль писанок «Писанковий рай»
Шабалдіна Ірина,
Фалалеева Анна,
Татарінова Анна
2018
ІІІ
Обласний фестиваль писанок «Писанковий рай»
Творчий колектив
Гр. № 15/17
2018
ІІІ
Обласний фестиваль писанок «Писанковий рай»
Лиходід Аліна
Березень
2018р.
Почесна Грамота
Обласний конкурс української пісні
«Ти будеш жити вічно Україно!»
номінація «Українська сучасна пісня»
Каркоцька Юлія
Березень
2018р.
І
Обласний конкурс української пісні
«Ти будеш жити вічно Україно!»
номінація «Українська патріотична пісня»
Усенко
Вікторія
Театр моди і зачіски «МІКС»
Березень
2018р.
Гран-прі 
Обласний конкурс української пісні
«Ти будеш жити вічно Україно!»
номінація «Українська народна пісня»
 
За успіхи у навчанні та творчої майстерності учениці Васецька Ангеліна нагороджена Почесною грамотою Департаменту освіти і науки ЗОДА та Ямщикова Софія нагороджена Почесною грамотою НМЦ ПТО в Запорізькій області.
Адміністрація навчального закладу створює відповідні умови для фізичного виховання учнів, збереження та зміцнення їхнього здоров’я.
Кожен рік наші спортивні команди приймають участь у всіх обласних змаганнях. У загальному заліку обласної спартакіади серед ПТНЗ Запорізької області дівчата нашого ліцею посіли 4 місце. Велика заслуга в цьому керівника фізичного виховання ліцею Миленького Л.М.
Прізвище учасника
Місце
Номінації
Команда ДНЗ «ЗПЛС»
з легкої атлетики
V
Області кубкові змагання серед учнів ПТНЗ
Команда ДНЗ «ЗПЛС»
з стрітболу
ІV
Зональні змагання серед учнів ПТНЗ
Команда ДНЗ «ЗПЛС»
з волейболу
ІV
Зональні змагання серед учнів ПТНЗ
Команда ДНЗ «ЗПЛС»
з настільного тенісу
ІV
Зональні змагання серед учнів ПТНЗ
Команда ДНЗ «ЗПЛС»
з шахів (дівчата)
ІІІ
Області кубкові змагання серед учнів ПТНЗ
Команда ДНЗ «ЗПЛС»
з шашок (дівчата)
ІV
Області кубкові змагання серед учнів ПТНЗ
 
Кращі учні ліцею отримують стипендію Запорізької обласної ради – 1 особа та матеріальну підтримку обдарованої молоді Запорізької міської ради 2016/17 н. р. – 12 осіб, 2018р. – 6 осіб (І семестр).
Дуже важливою, якщо не основною, є профорієнтаційна робота. Без її цілеспрямованого проведення, неможливо існування навчального закладу.
У ліцеї вироблено чітку систему планування професійної орієнтації молоді, яка охоплює: співпрацю зі ЗМІ, провадження РR – технології, співпрацю з вищими навчальними закладами, територіальними відділами освіти, роботу з загальноосвітніми навчальними закладами, проведення профорієнтаційних квестів. Але бажаних результатів досягти дуже важко. Демографічна ситуація в Україні для нас дуже несприятлива, з кожним роком кількість випускників 9, 11 класів зменшується і якщо ми не почнемо проводити профорієнтаційну роботу з дитячого садочку, як це запроваджено в розвинутих країнах, нас очікують не найкращі часи.
Ми з вами готуємо спеціалістів, які задовольняють потреби, без яких людина взагалі не може існувати. Одягатися, носити взуття, їсти людині потрібно завжди. Ніякі фактори не відмінять виробництво одягу, взуття, їжі і не в змозі його істотно скоротити. Тому вкотре підкреслюю, без глибокого усвідомлення необхідності удосконалення форм та методів профорієнтаційної роботи, ситуація тільки погіршиться.
Вирішуючи питання наступності та неперервності навчання, ми в 2005 році уклали договір і розвиваємо співпрацю з Хмельницьким національним університетом. Ця співпраця дає певні плоди. Наші учні, які мають повну середню освіту, випускники шкіл, ліцею мають можливість навчатися в університеті за багатьма напрямками без відриву від навчання і роботи. Це працює на наш імідж, сприяє підготовці робітників, забезпечує багатоканальність фінансування. 46 студентів отримують вищу освіту в стінах нашого навчального закладу.
В ліцеї проводиться значна робота по запобіганню і протидії корупції. Організовано вивчення відповідних законів та нормативно-правових актів. Головному бухгалтеру Калініченко Т.В. вказано на посилення контролю за раціональним та цільовим використанням бюджетних коштів. Відповідальним за цією ділянкою роботи призначена заступник з НВР Храпач Т.В.
Колективний договір виконується у повному обсязі. Між адміністрацією ліцею і радою трудового колективу існує повне взаєморозуміння. Питання, які виникають, вирішуються у робочому порядку. Уже на протязі тривалого часу будь-яких нарікань на адресу Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації та на адресу адміністрації і ради трудового колективу не надходило. За це велика подяка всьому колективу і особисто уповноваженій трудового колективу Паршиній К.В.
Виходячи з результатів навчально-виробничої та виховної роботи ліцею за рік, з вищезазначених нормативних документів про професійно-технічний навчальний заклад, враховуючи інтереси учнів і батьків, головними завданнями ліцею на новий начальний рік є:
- реалізація прав громадян на здобуття професійної освіти, робітничої  професії (п.1 «Положення про організацію навчально-виробничого процесу в професійно-технічних навчальних закладах»);
- забезпечення соціального захисту учнів, створення безпечних умов навчання, соціально-психологічної реабілітації учнів, запобігання негативним проявам серед учнівської  молоді;
- забезпечення професійної освіти на принципах гуманістичної особистісно–орієнтованої педагогіки, демократизму, спільної діяльності педагогічних працівників, учнів , батьків, колективів підприємств;
- виховання національно свідомого громадянина України;
- вдосконалення роботи органів учнівського самоврядування, збагачення та осучаснення навчально-матеріальної бази ліцею;
- посилення роботи щодо профілактики та запобігання в учнівському середовищі негативних проявів, недопущення соціального сирітства;
- активне залучення до цієї роботи фахівців органів внутрішніх справ, органів охорони здоров’я, працівників культури та мистецтв, соціально-психологічних служб та практичних психологів;
-        особистісна орієнтація змісту освіти в проекції на розвиток творчих здібностей учнів, індивідуалізацію їх навчання з урахування інтересів і нахилів;
- впровадження та використання у навчально-виховному процесі новітніх технологій, розширення використання експериментальних педагогічних програм;
- стимулювання інтересу батьків до змін у сучасному освітньому просторі, створення атмосфери спільності інтересів педагогів і батьків, взаємопідтримки, взаємопроникнення партнерів у проблеми одне одного;
- формування засад здорового способу життя, збереження і зміцнення фізичного та психічного здоров’я учнів.
Реформи, що відбуваються в Україні вносять радикальні зміни не лише в політику, економіку, а й освіту. Держава потребує висококваліфікованих фахівців, конкурентоспроможних професіоналів, готових вирішувати завдання будь-якої складності. Роботодавці цінують такі якості професійної підготовки будь-якого фахівця, як уміння встановлювати контакти з людьми, здатність досягати поставлених цілей, компетентність, організаторські здібності, аналітичне мислення. Підготовка такого фахівця – нагальне завдання, яке стоїть перед нами.
Професійно-технічна освіта нашої держави – унікальна педагогічна система з багатим досвідом підготовки молодих поколінь до самостійної трудової діяльності, до їх утвердження на ринку праці й професійного розвитку на різних життєвих етапах. Ми повинні зробити все від нас залежне, щоб наші випускники повністю відповідали вимогам поточного часу і саме від якості й конкурентоспроможності робочої сили залежить наше майбутнє.
 
 
 
18.06.2018
 
Директор ДНЗ «Запорізький ПЛС»                                              Б.І.Спекторов