Державний навчальний заклад "Запорізький професійний ліцей сервісу"

Меню


Різне


ПрофесіїАдреса ліцею:
69050, м. Запоріжжя, вул. Космічна, 129
Телефони:
(061)769-20-51;
(061)769-20-52;
(061)769-20-53
група у Facebook

Історія розвитку

  Державний навчальний заклад «Запорізький професійний ліцей сервісу»  належить до навчальних закладів професійно-технічної освіти Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації.
  1976 рік. поряд з Запорізьким взуттєвим виробничим об’єднанням  розпочалося будівництво середнього профтехучилища № 34. За два роки було відбудовано сучасний комплекс: навчально-теоретичний  корпус, виробничі майстерні, дев’ятиповерховий гуртожиток.


 

  1978 рік. Навчальний заклад прийняв перших учнів. 600 молодих людей на повному державному розрахунку прийшли здобути середню освіту та такі професії: розкрійник деталей верху, заготівельник верху взуття, заготівельник взуття, затяжчик верху взуття та механік з ремонту взуттєвого обладнання.
  З перших днів заснування училища належна увага приділялась кадрам та зміцненню і розширенню матеріальної бази.
 
В великих гарних майстернях проходили практику молоді спеціалісти.
 
  1981 рік. у навчальному закладі розпочинається підготовка спеціалістів з професій  «Квітникар – декоратор»,  «Монтажник радіоапаратури» .
  Цікавим було громадсько-культурне життя училища. Училище приймало активну участь у міських та обласних культурно-масових заходах, конкурсах ,на яких традиційно займало призові місця.
 
 
 
  1996 рік.  У зв’язку з ліквідацією,  ПТУ-44  було приєднано до ПТУ-34. З цього часу в навчальному закладі стали готувати учнів з професій: швачка, кравець, закрійник.
  1998 рік. Розширюється перелік професій за якими учні можуть здобути освіту : «Перукар (перукар-модельєр)», « Взуттьовик з індивідуального пошиття взуття», «Складальник верху взуття».
  2001 рік. Кількість професій ,за якими відбувається навчання кваліфікованих робітників збільшується: отримано ліцензії на підготовку спеціалістів з професій «Офіціант. Бармен. Буфетник», «Манікюрниця», «Педикюрниця».
  2004 рік. Наказом  МОН  України від  22.06.2004р. № 510 , наказом комітету з профтехосвіти  УОіН ЗОДА  від 01.07.2004р. № 26-к ПТУ -34  реорганізовано в Запорізький професійний ліцей сервісу.
  2005 рік. На базі ліцею відкрито філіал Хмельницького національного університету. Студенти, яки закінчили ЗПЛС; а також ті, яки вже мають середню освіту та навчаються в ліцеї можуть одразу навчатися в двох навчальних закладах – здобуваючи паралельно вищу освіту.
  2010 рік. Наказом  МОН  України від  20.05.2010р. № 465 установлено повне найменування закладу: Державний навчальний заклад «Запорізький професійний ліцей сервісу».    
  Запорізький професійний ліцей сервісу - єдиний навчальний заклад в Запорізькій області, який має досвід з підготовки взуттьовиків; квітникарів, декораторів вітрин.
  Ліцей має  достатню матеріально-технічну базу, яка забезпечує якісне теоретичне і практичне навчання згідно обраних професій. В навчальному закладі є комп’ютерний клас, оснащений сучасною технікою з можливістю необмеженого  виходу в Інтернет; майстерні, оснащені всім необхідним обладнанням; спортивний та актовий зали; бібліотеку зі значним книжковим фондом, який постійно поповнюється.
  Керівник колективу, де працюють талановиті педагоги, вихователі, які впроваджують в роботу інноваційні методи навчання, беручи до уваги особистісно-орієнтовний підхід, - відмінник освіти України  - СПЕКТОРОВ БОРИС ІЛЛІЧ. 
 
Ветерани ліцею:

 Жур Галина Федорівна у системі ПТО працює 40 років. 1970 – 1981   -  майстер виробничого навчання ФЗУ при Запорізькій взуттєвій фабриці (нині ЗПЛС). З 1981 -2013  -  викладач, заступник директора СПТУ № 34 (нині ЗПЛС) м. Запоріжжя. Ініціатор створення кабінетів «Обладнання» й «Основи художнього проектування та конструювання взуття»; брала участь у реконструюванні кабінетів «Матеріалознавство», «Інформатика та обчислювальна техніка». Розробила методичні рекомендації «Застосування технічних засобів навчання в процесі викладання предметів профтехциклу», «Міжпредметні зв’язки  при проведенні уроків із спеціальних  дисциплін», розробила методичний посібник на тему «Навчально-методичний підхід до вивчення предмету «Професійна етика і культура спілкування», який впроваджується у навчальний процес області. У своєї роботі використовує різноманітні форми і методи навчання.
  Поляк Таїсія Василівна -  методист ЗПЛС, працює в ліцеї з 1978 року. Приймала участь у Всеукраїнському огляду-конкурсі «Робітнича професія – 2009» у номінації «Викладач». За презентацію  професії «Квітникар. Декоратор вітрин»  отримала Диплом I ступеня.


За більш як тридцятирічну історію в колективі склалися добрі традиції професійної взаємодопомоги, згуртованості, вміння мобілізуватися кожному особисто і всім разом на вирішення конкретних завдань